دانلود MX Player‌ که یکی از بهترین پلیرهای ویدیو برای اندروید است، به همه‌ی کاربران توصیه می‌شود. این پلیر به قدری محبوب است که برخی کاربران به فکر دانلود MX Player برای کامپیوتر می‌افتند در حالی که این پلیر مختص اندروید است. دقت کنید که این ویدیو پلیر به صورت رایگان منتشر شده ولیکن تبلیغات در آن نمایش داده می‌شود. با پرداخت و خرید نسخه پرو، تبلیغات حذف می‌شود.

در ادامه به معرفی و امکانات MX Player می‌پردازیم. برای دانلود ام ایکس پلیر با لینک مستقیم به بخش پایانی مراجعه فرمایید.

قبل از هر چیز توجه کنید که دانلود MX Player برای ویندوز 10 امکان‌پذیر نیست چرا که این پلیر قدرتمند و محبوب، مخصوص اندروید است. در ویندوز 10 می‌توانید از VLC یا PotPlayer استفاده کنید که همه‌ی تنظیمات موردنیاز شما را دارند. به عنوان مثال می‌توانید زیرنویس فارسی روی فیلم بیاندازید و زیرنویس را عقب و جلو کنید و همین‌طور فونت و موقعیت آن را تغییر دهید. قبل از دانلود رایگان MX Player بهتر است نگاهی به امکانات و ویژگی‌های آن داشته باشیم و تا علت اینکه MX Player بهترین یا یکی از بهترین پلیرهای ویدیو برای اندروید است روشن شود.

امکانات ام ایکس پلیر

امکانات ام ایکس پلیر شاید به اندازه‌ی VLC یا PotPlayer در ویندوز نباشد اما همه‌ی امکانات اصلی و ضروری را در خود جای داده است به طوری که بعضی از کاربران مبتدی تصور می‌کنند که دانلود ام ایکس پلیر برای کامپیوتر نیز امکان‌پذیر است.

ویژگی اصلی MX Player که آن را از برنامه‌های مشابه متمایز می‌کند، رابط کاربری و ژست‌های حرکتی است. در ام ایکس پلیر از چند سال پیش کنترل پخش ویدیو و عقب و جلو زدن ویدیو یا زیرنویس، افزایش و کاهش روشنایی صفحه، افزایش و کاهش بلندی صدا، جابجا کردن ویدیو یا عمل Pan و زوم دو انگشتی روی ویدیو، تغییر موقعیت زیرنویس و پلی و مکث کردن با یک یا دو انگشت و اعمال مختلف انجام میشد در حالی که بسیاری از ویدیو پلیرها در سال‌های اخیر از ژست‌های حرکتی مشابه ام ایکس پلیر پشتیبانی کرده‌اند و به رقبای جدی این پلیر محبوب تبدیل شده‌اند.

دانلود MX Player اندروید، بهترین ویدیو پلیر MX Player 1.63.6 آپدیت تیر

پشتیبانی از فرمت‌های مختلف نیز ویژگی مهمی است که از چند سال پیش در ام ایکس پلیر وجود داشته و موجب محبوبیت آن شده است. توصیه‌ی ما این است که برای دانلود MX Player نسخه جدید اقدام کنید چرا که عملکرد آن در پلی کردن ویدیو معمولاً بهتر از نسخه‌های قدیمی است. اما اگر نسخه‌ی خاصی مشکل دارد، می‌توانید موقتاً و تا انتشار آپدیت‌هایی برای رفع مشکل، برای دانلود MX Player نسخه قدیمی اقدام کنید.

ویژگی مهم بعدی، سادگی رابط کاربری است. در صورت نصب کردن نسخه پرو، تبلیغات نمایش داده نمی‌شود و ظاهر بخش گالری و همین‌طور رابط کاربری بخش پلی کردن ویدیو بسیار ساده و دلنشین خواهد بود. در عین حال همه‌ی امکانات ساده و حرفه‌ای در منوها و اطراف صفحه موجود است.

دانلود MX Player اندروید، بهترین ویدیو پلیر MX Player 1.63.6 آپدیت تیر

اما سایر ویژگی‌ها و امکانات ام ایکس پلیر چیست که موجب محبوبیت آن شده است؟ به صورت خلاصه ویژگی‌های مهم را بررسی می‌کنیم.

 • ام ایکس پلیر به صورت خودکار حافظه گوشی یا تبلت را اسکن می‌کند و فایل‌های ویدیو را با توجه به آدرس فولدر، لیست می‌کند. به عبارت دیگر یک گالری از ویدیوها تشکیل می‌دهد.
 • ام ایکس پلیر از تقریباً تمام فرمت‌های ویدیویی یا لااقل تمام فرمت‌های محبوب فعلی پشتیبانی می‌کند. طبعاً فایل‌های MP4 و MKV که با اینکودر ویدیویی H264 یا HEVC فشرده شده باشند نیز به خوبی پشتیبانی می‌شوند. در مورد صدا نیز از اینکودرهای محبوب امروزی نظیر AAC پشتیبانی می‌شود.
 • زیرنویس فارسی با فرمت‌های مختلف در MX Player پشتیبانی می‌شود. لذا دانلود ام ایکس پلیر به کاربران ایرانی توصیه می‌شود.
 • کنترل پخش ویدیو و موقعیت زیرنویس و عقب و جلو زدن ویدیو یا زیرنویس بسیار ساده و با ژست حرکتی انجام می‌شود.
 • می‌توانید سرعت پخش را چند برابر بیشتر یا کمتر کنید.
 • برای بهبود کیفیت صدا می‌توانید اکولایزر را فعال کنید و از پریست‌های مختلف استفاده کنید.
 • قابلیت برش زدن ویدیو به منظور پوشش تمام صفحه و همین‌طور کشیدن تصویر و فیت کردن در صفحه نمایش وجود دارد.
 • MX Player به صورت پیش‌فرض تصویر را متناسب با رزولوشن ویدیو می‌چرخاند. امکان قفل کردن چرخش صفحه نیز در آن پیش‌بینی شده است.
 • قابلیت پخش کردن ویدیو به صورت پنجره شناور یا پاپ‌آپ وجود دارد.

دانلود MX Player اندروید، بهترین ویدیو پلیر MX Player 1.63.6 آپدیت تیر

دانلود MX Player اندروید، بهترین ویدیو پلیر MX Player 1.63.6 آپدیت تیر

 • برای جلوگیری از لمس تصادفی صفحه و توقف ویدیو می‌توانید روی قفل تپ کنید.
 • ام ایکس پلیر تم‌های مختلفی دارد و به راحتی می‌توانید رنگ‌بندی اپلیکیشن را تغییر دهید.
 • MX Player در پخش کردن ویدیو و صدا، از شتاب‌دهی سخت‌افزاری بهره می‌گیرد تا با کمترین مصرف باتری، ویدیو را بدون تیک زدن و لگ پخش کند. امکان انتخاب کردن روش دیکود به صورت نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری وجود دارد.
 • ام ایکس پلیر برای بهبود پخش ویدیو در وسایلی با پردازنده‌ی ضعیف، تنظیماتی دارد که مشکل کاربران را تا جایی که ممکن باشد، حل می‌کند. البته انتظار نداشته باشید که فیلم‌های 4K فشرده، به خوبی در دیوایس قدیمی پخش شوند.
 • فیلم‌هایی با رزولوشن پایین‌تر مثل فیلم فول اچ‌دی یا فیلم HD به خوبی توسط MX Player پلی می‌شود.

برای قرار دادن زیرنویس فارسی روی ویدیو در ام ایکس پلیر، به مقاله‌ی آموزشی زیر توجه فرمایید:

دقت کنید که ام ایکس پلیر یک اپلیکیشن رایگان و دارای تبلیغات است. برای حذف کردن تبلیغات ممکن است به فکر دانلود کرک ام ایکس پلیر افتاده باشید ولیکن کرکی وجود ندارد. کافی است نسخه‌ی پرو که در انتها برای دانلود قرار داده‌ایم را نصب کنید. در واقع اگر برای دانلود ام ایکس پلیر اندروید بدون تبلیغات اقدام کنید، عملاً نسخه‌ی پرو را بدون هزینه کردن در اختیار دارید و تبلیغات در آن نمایش داده نمی‌شود.

در بخش دانلود، نسخه‌های مختلف شامل نسخه پولی یا پرو، نسخه‌ی مود لایت و مود لایت اولترا برای دانلود قرار داده شده است. در همه‌ی نسخه‌ها کدک‌های موردنیاز برای باز کردن انواع ویدیو و فایل صوتی موجود است و نیاز به نصب کردن کدک اضافی نیست. در ضمن نیازی دانلود کرک ام ایکس پلیر نیست چرا که این نسخه‌ها پولی و کامل هستند.

دانلود ام ایکس پلیر از گوگل پلی

 • برای اندروید 5.0 به بعد
   

دانلود MX Player با لینک مستقیم، آخرین نسخه دوشنبه 5 تیر

 • جدیدترین آپدیت دوشنبه 5 تیر 1402
 • آخرین نسخه: MX Player 1.63.6
 • تاریخ و ساعت بروزرسانی فایل اپ: Date: 2023-06-26 Time: 04:38:03
 • تاریخ و ساعت بروزرسانی صفحه: Date: 2023-06-26 Time: 07:28:18