یکی از ملزومات استفاده از اپ‌ها و خدمات آنلاین گوگل در اندروید، نصب کردن Google Play services یا سرویس های گوگل پلی است. با نصب کردن این سرویس‌ها که در قالب یک اپلیکیشن منتشر می‌شود، می‌توانید از طریق گوگل پلی، اپلیکیشن‌های اندروید را دانلود کرده و نصب کنید. علاوه بر این می‌توانید به جدیدترین تنظیمات امنیت و حریم خصوصی، سرویس مکان‌یابی، قابلیت همگام‌سازی تنظیمات و اطلاعات مخاطبین و ذخیره کردن بازی‌ها و خدماتی از این قبیل دسترسی داشته باشید.

برای دانلود آخرین نسخه‌ی گوگل پلی سرویسز با لینک مستقیم و یا از گوگل پلی به ادامه‌ی مطلب توجه فرمایید. 

Google Play services چیست و آیا بروزرسانی آن مهم است؟

برای استفاده کردن از بسیاری از خدمات آنلاین گوگل و اپلیکیشن‌های گوگل، می‌بایست اپلیکیشن سرویس های گوگل پلی را نصب کرده و بروزرسانی کنید. دامنه‌ی کاربرد سرویس های گوگل پلی در اندروید بسیار گسترده است. به چند مثال توجه کنید:

  • برای دانلود و نصب و بروزرسانی کردن اپ‌ها از طریق فروشگاه گوگل پلی، می‌بایست گوگل پلی سرویسز را در اندروید داشته باشید.
  • به عنوان مثال اگر بخواهید نام و شماره تلفن مخاطبین را در حساب کاربری گوگل ذخیره کنید و پس از ریست کردن گوشی یا خرید گوشی و تبلت جدید، اطلاعات مخاطبین را به سرعت در دیوایس داشته باشید، می‌بایست از خدمات گوگل استفاده کنید.
  • برای ذخیره کردن سیو برخی بازی‌های آنلاین و حتی آفلاین، می‌بایست از سرویس‌های آنلاین گوگل استفاده کنید.
  • برای کار با آفیس آنلاین گوگل که شامل اپلیکیشن‌های Google Docs و Google Sheets و Google Slides می‌شود، به اپ‌ها و سرویس‌های گوگل پلی نیاز دارید.
  • و بسیاری موارد دیگر.

با توجه به کاربردهای زیادی که Google Play Services در اندروید دارد، نصب کردن آخرین نسخه‌ی آن ضروری است. ممکن است در صورت نصب بودن نسخه‌ی قدیمی‌تر، هر از گاهی با ارور و پیام آپدیت کردن این اپ روبرو شوید.

دانلود گوگل پلی سرویس برای اندروید Google Play Services 23.21.16 آپدیت تیر

آیا نصب بودن Google Play Services در اندروید ضروری است؟

خوشبختانه پاسخ منفی است! در برخی رام‌های کاستوم اندروید، اثری از اپلیکیشن‌های اصلی گوگل که جزئی از اندروید خام است، وجود ندارد! برخی کاربران صرفاً به دلیل سلیقه‌ی خاصی که دارند، از اپ‌های گوگل استفاده نمی‌کنند. اما برخی دیگر به دلایل امنیتی سراغ اپ‌های گوگل نمی‌روند. در واقع برخی کاربران ترجیح می‌دهند که برای حفظ حریم خصوصی و جلوگیری از دسترسی سازمان‌های اطلاعاتی به اطلاعات خویش، از خدمات رایگانی که غول‌های فناوری نظیر گوگل، اپل و مایکروسافت و بسیاری دیگر ارایه می‌کنند، استفاده نکنند و صرفاً از اپ‌های کاملاً رایگان و متن باز استفاده کنند.

در هر صورت اگر نخواهید از جیمیل، گوگل داکس، گوگل شیتس، گوگل کروم، اپ سرچ گوگل، دستیار صوتی گوگل و بسیاری دیگر استفاده کنید، محدودیتی وجود ندارد و می‌توانید از سایت‌های مختلف، فایل apk اپ‌های موردنیاز را دانلود کرده و نصب کنید.

دانلود گوگل پلی سرویس

دقت کنید که برای دانلود گوگل پلی برای سامسونگ و هوآوی و غیره، با توجه به اینکهتمامی نسخه های گوگل پلی سرویس ارایه شده، می‌بایست به نسخه اندروید توجه کنید. دانلود گوگل پلی سرویس برای اندروید4 با توجه به قدیمی شدن این نسخه اندروید، به سایت‌های قدیمی مراجعه کنید. 

  • برای اندروید: ۴.۱ به بعد
   

دانلود Google Play Services با لینک مستقیم، آخرین نسخه یکشنبه 4 تیر

  • جدیدترین آپدیت یکشنبه 4 تیر 1402
  • آخرین نسخه: Google Play Services 23.21.16
  • تاریخ و ساعت بروزرسانی فایل اپ: Date: 2023-06-25 Time: 18:56:33
  • تاریخ و ساعت بروزرسانی صفحه: Date: 2023-06-26 Time: 00:35:54